2014.02.15.
06:34

Írta: mazsa..

Darvak...

„Mazsát majd’ 10 éve ismerem meg, igaz akkor még Sebők Zsófinak hívták….”… hangzott ez a mondat 2011-ben… azóta lassan a 10-ből inkább 15 lesz :D…. de azért még mindig mazsa vagyok, meg még mindig sebők zsófi is… gyanítom ez nem is fog egy darabig változni :D…. 

Én eddig leginkább csak olvasója voltam a blognak, meg néha picit szereplője is, de Sárának csak sikerül belerángatnia mindenféle mókába…és én ezt mennyire szeretem :D….

 … és akkor egy számomra nagyon kedves történettel kezdeném… a darumadarakról…

Nem vagyok különösebben babonás, sőt, semennyire nem vagyok az. Ez a legenda évekkel ezelőtt mégis nagyon megfogott…

Japánban a daru és a teknősbéka a hosszú élet szimbóluma. A daru a taoista halhatatlanok szent madara. Felettébb szerencsés előjelnek számít. A legenda szerint, úgy 800 évvel ezelőtt, egy taoista szerzetes szemtanúja volt egy daru és egy kígyó közötti harcnak. Ez a különös küzdelem ihlette meg a szerzetest a Tai-Ji harcművészetet kialakítására.

A japánok úgy tartják, hogy 1000 hajtogatott daru a hajtogatás közben elképzelt kívánság beteljesülését jelenti.

Él Hiroshimában egy történet, ami egy 1943-ban született fiatal kislány, Sadako Sasaki nevéhez fűződik és így hangzik:

Szadako mindössze két éves volt, amikor az atombombát 1945. augusztus 6.-án Hirosimára dobták. Ahogy növekedett, erős, bátor és sportos lánnyá vált és minden vágya az volt, hogy sportoljon és testnevelő tanár legyen. 1955-ben 11 éves korában, amikor egy versenyre gyakorolt, hirtelen megszédült és összeesett a földön. Megállapították, hogy leukémiában szenved. Szadako legjobb barátja egy japán legendát osztott meg a lánnyal az 1000 darumadár legendáját. Szadako remélte hogy az istenek teljesítik kívánságát és meggyógyul, ezért elkezdte hajtogatni a madarakat. 644 darabot sikerült befejeznie mielőtt 1955. október 25.-én 12 éves korában, a kórházban meghalt. Barátai és iskolatársai meghajtogatták a maradékot és az 1000 darut Szadako sírjába helyezték. Bátorsága és kitartása arra ösztönözte barátait, hogy aláírásokakt gyűjtasenek Japán szerte és kezdeményezzék egy szobor építését, mely Szadako és mindazon gyerekek emlékét őrzi, akik áldozatul estek az atombomba támadásának. 1958-ban felavatták a Hirosimai Béke Parkban a szobrot, ami Szadakot ábrázolta egy arany darumadárral a kezében.
Napjainkban, az emberek a világ minden részéről darumadarak ezreit hajtogatják és küldik Szadako emlékművéhez, melyeket a szobor melletti átlátszó szekrényekben helyeznek el.

Eddig kétszer hajtogattam ajándékba darumadarat… pontosabban kétszer hajtogattam ajándékba ezer darab darumadarat… és a legendában lehet valami, minden egyes darabnál arra a valakire gondoltam, akinek készült, és ahogy egyre csak gyűltek a kis madárkák, annál nagyobb szeretettel készültek…

Nem utolsó sorban pedig amellett hogy vicces, megdöbbentő, és nem egy szokványos ajándék lehet, ezer darab daru igen mutatós tud lenni … 

darvak1.jpg

darvak2.jpg

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://sajatkezzel.blog.hu/api/trackback/id/tr305812056

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása